NEDİR?

Bu sene 21. kez düzenlenecek olan kampüsün en gözde aktivitelerinden Case Days, şirketler ile öğrencileri etkileşimli bir ortamda bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Case Days Fall 21-25 Kasım, Case Days Spring ise 10-14 Nisan tarihlerinde ders saatleri sonrasında gerçekleşecektir.

 

Case Days:

Öğrencilerin şirketler tarafından sunulan vakaları analiz ettiği ve onlara çözüm ürettiği,

* Şirketlerin öğrencilere iş hayatının simülasyonunu yaşattığı,

Şirket yöneticileri ve öğrencilerin buluştuğu bir aktivitedir.

 

Case Days’de şirketlerin rolü:

Firmalar sektör hakkında katılımcıları genel olarak bilgilendirecek bir vaka çalışması sunacaktır. Bu vaka çalışmaları, şirketlerin gerçek bir sorununa işaret ederek öğrencilerin gerçek durumların bir simülasyonunu yaşamasına olanak sağlayabilir.

* Case sunumları sırasında şirketler, gerek görüldüğü takdirde sektörün genel olarak profilini ya da vakalarda kullanılacak yöntemleri anlatabileceklerdir.

* Katılımcıların sunumları sonrasında ise şirket yetkilileri böyle bir vakanın nasıl çözülebileceğini katılımcılara piyasa doğruları ile anlatacaklar ve sonrasında değerlendirme kısmı gerçekleştirilecektir.

 

Case Days’in şirketlere katkıları:

* İnteraktif bir şekilde gerçekleştirilen Case Days’de şirketler öğrencileri birebir gözlemleme fırsatına erişmektedir.

* Şirketlerin aktif bir biçimde kendi tanıtımlarını yapmaları ve vakalarda sundukları sorunlarına gerçekçi çözüm önerileri bulmaları sağlanmaktadır.

 

Case Days’in öğrencilere kazandıracakları:

Farklı sektörleri, lider şirketlerin sunacakları vaka çalışmalarıyla tanımak ve iş dünyasını deneyimlemek,

* Gerçek ya da gerçeğe uygun koşullarda nasıl doğru kararlar alınacağını öğrenmek,

* Şirket yetkililerinin yapacakları toplu geri dönüşler sayesinde kariyerlerini bu sektörde oluşturmak  isteyen öğrencilere kendilerini ölçme fırsatı sunmak.

 

Case Days Geçmiş Katılımcı Şirketleri

Anadolu Sigorta, BAT, Boyner, Citibank, Deloitte, ErnstYoung, Finansbank, Garanti, Hasbro, Henkel, HSBC, Intel, Koç Holding, Loreal, Pfizer, P&G, Reckitt Benkiser, Unilever, Ülker, Yıldız Holding